Vienas naujausių ir unikaliausių būdų gauti paskolą yra taip vadinamos tarpusavio skolinimo platformos. Anglicizmas būtų p2p platformos, nuo žodžių peer to peer, kas reiškia iš žmogaus žmogui. Bet visur dažniausiai yra naudojamas lietuviškas pavadinimas, tad tą daryti stengsimės ir mes. Kuo ypatingos šitos platformos ir kokia jų funkcija? Ar geriau skolintis iš kredito įmonių, bankų ar šitų platformų? Kiek ir kokių tų platformų yra? Kurios iš jų yra geriausios?
Tai yra labai svarbūs ir aktualūs klausimai, nes daugelis dar nėra susidūręs su šiomis platformomis ir vietoje paskolos iš žmonių renkasi labiau įprastas kredito įmones. Bet be reikalo. Pasiskolinti per šitas platformas nėra labai jau sudėtingiau, o kainos ten dažniausiai yra daug įkandamesnės. Todėl trumpai susipažinkime suo šiomis unikaliomis įmonėmis, o tuomet pažiūrėsime kur geriausia gauti paskolą norint tą padaryti kuo pigiau.
Kas tos p2p platformos?
Tai – įmonės, kurios tarpininkauja tarp skolintojų ir skolininkų. Jų darbas – suteikti erdvę, kurioje galėtų sąveikauti šios dvi pusės siekdamos geriausio susitarimo laisvo pasirinkimo, laisvos rinkos sąlygomis. Sukūrę tokią erdvę, kurioje yra pašalinama kaip įmanoma daugiau trukdžių tokiai sąveikai, joje sėkmingai gali veikti abi pusės. Tą užtikrina ir įmonės atranka, kurioje jie įvertina visas gaunamas žmonių paraiškas ir atrenka tik tas, kurios atrodo kokybiškiausios ir turi mažiausią tikimybę būti prarastos.
Tai naudinga visiems: tarpininkaujanti įmonė gali užsidirbti pelną – tarpininkavimo mokestį, skolintojai gali užsidirbti investuodami į paskolas net mažiausias sumas, o skolininkai gali gauti paskolas geresnėmis sąlygomis nei gautų kitur.
Skaityti toliau: Geriausios tarpusavio skolinimo platformos Lietuvoje